10 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs "Nobliści Polscy", adresowany do uczniów szkół podstawowych. Konkurs dotyczył "Wielkiej Siódemki" Noblistów Polskich. Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja w składzie: Wiktoria Andrzejczyk, Julia Głowacka i Aleksandra Zwolińska zajęła I miejsce w kategorii "Prezentacja artystyczna". Dodatkowo Ola Zwolińska otrzymała nagrodę indywidualną za wybitną grę aktorską. Gratulujemy!
Nobliści Polscy
- 1
Mikołajki 2019
- 2
Odwiedziny Św. Mikołaja to najbardziej wyczekiwany dzień w roku przez wszystkie dzieci. Każdy starannie się do niego przygotowuje. Młodsze klasy i grupy przedszkolne wykonały świąteczne plakaty, które zdobią hol szkoły.
W tym roku tematem przewodnim jest „niezwykła choinka”.
I rzeczywiście każdy przygotowany plakat to inna technika i sposób wykonania, gratulujemy ciekawych pomysłów.
Następnie cala społeczność dziecięca spotkała się w GCK na spektaklu. Tym razem wraz ze Św. Mikołajem przyjechał do nas „Teatr Gwitajcie” ze Szczecina, który zaprezentował przedstawienie „Zimowa opowieść choinkowa”.
Była to niezwykła historia, podczas której odkrywano cudowny czar Świąt Bożego Narodzenia. Każdy z przybyłych mógł poczuć magię grudniowych dni i radość mikołajkowych odwiedzin poprzez muzykę, zabawy ruchowe i ciekawe opowieści świąteczne. Na koniec przybył upragniony gość z workami prezentów dla każdej grupy. Na twarzach dzieci gościł uśmiech i rozweselenie to znak, że spotkanie mikołajkowe zaczarowało atmosferą świąt.
Andrzejki u Krasnoludków
Pod koniec listopada, w grupie Krasnoludków odbyło się jesienne spotkanie andrzejkowe. Było to zajęcie otwarte, w którym uczestniczyli rodzice.
Maluchy przywitały wszystkich powitalnym wierszykiem i wypowiedzeniem czarodziejskiego zaklęcia. Następnie zgodnie z tradycją andrzejkową wróżono sobie przyszłość. Wróżba z serca powiedziała, jakie imię będzie miał w przyszłości wybranek czy wybranka, sznur butów zmierzających do progu drzwi wskazał, kto pierwszy się ożeni lub wyjdzie za mąż. Zakręcenie koło fortuny przepowiadało zawód, a wróżba z wosku określiła przyszłość. Nie zabrakło też grosika rzuconego na szczęście. Zabawy z wróżbami przeplatane były piosenkami i wierszykami wykonywanymi przez przedszkolaków, tańcami integracyjnymi i zadaniami dydaktycznymi jak układanie obrazka jesiennego z części, czy tworzeniem rytmów z darów jesieni. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał małe podarunki: medale, przysłowia i gałązkę wiśni spełniającą marzenia. Miłym zakończeniem był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Spotkanie z pisarką
Pani Dorota Schrammek- autorka książek obyczajowych takich jak: „Stojąc pod tęczą”, „Na brzegu życia”, „Wiatr wspomnień” czy „Dom, którego nie było” , powieści dla młodzieży pt. „Niepełki” oraz licznych bajek w dniu 19 października br. odwiedziła naszą szkołę , gdzie spotkała się z uczniami. Autorka, która uwielbia spotykać się z czytelnikami - najchętniej tymi z małych miejscowości – opowiadała, skąd czerpie pomysły do książek, w jaki sposób pracuje, dlaczego portretuje swoich znajomych i jak zmienia im życiorysy. Mówiła również o swojej rodzinie, o życiu w dwóch krajach jednocześnie, o codziennych zajęciach. Opowiadała o swoich planach na przyszłość, pomysłach na kolejne powieści oraz o współpracy z wydawnictwem. Podczas warsztatów dla uczniów czytała fragmenty swoich utworów, a także inspirowała młodych ludzi do pisania własnych bajek. Uczestnicy spotkania chętnie włączali się do rozmowy z pisarką.
GMINNY KONKURS HISTORYCZNY
- 15
28 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Historyczny poświęcony 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół podstawowych naszej gminy: SP w Dobropolu, SP w Sądowie, SP w Rzeplinie, SP w Dolicach. Uczniowskie zmagania odbywały się w 4 osobowych drużynach. Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz dążeń Polaków zmagających się z zaborcami. Urozmaicone konkurencje dawały możliwość wykazania się w różnych dziedzinach wiedzy, gdyż poszczególne konkurencje miały interdyscyplinarny charakter. Po rozgrzewce, w której każdy uczestnik rozwiązywał test interaktywnie, uczestnicy przystąpili do kolejnych konkurencji.
Układali puzzle z wizerunkiem twórców niepodległości, na portalu internetowym składali puzzle do mapy, rozpoznawali godło oraz utwory muzyczne z omawianego okresu, rozwiązywali krzyżówkę oraz domino. Podsumowaniem i jednocześnie zwieńczeniem tych konkurencji było przedstawienie przygotowanych przez poszczególne drużyny scenek rodzajowych obejmujących tematykę niepodległościową.Wyniki konkursu:
SP w Dolicach 63 punkty I miejsce
SP w Dobropolu 62 punkty II miejsce
SP w Rzeplinie 53 punkty III miejsce
SP w Sądowie 43 punkty IV miejsce
Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.
Składamy serdeczne podziękowania i gratulacje wszystkim, którzy zdecydowali się uczestniczyć w konkursie. Opiekunom grup Paniom: U. Jałoszyńskiej, J. Bossy, M. Strzeleckiej, Zofii Drzewieckiej, Panu K. Śmigielskiemu i J. Bajurskiemu dziękujemy za przygotowanie uczestników do konkursu oraz opiekę nad nimi. Komisji konkursowej: Paniom: G. Kleszczonek, B. Stołeckiej, M. Balcerzak dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, wsparcie i pomoc w przebiegu konkursu.
Jeszcze raz gratulujemy, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Z pozdrowieniami
Organizatorzy
Starsi czytają maluchom
W dalszym ciągu prowadzimy akcję STARSI CZYTAJĄ MALUCHOM. W listopadzie dziewczynki z Koła Czytelniczego czytały bajki maluchom z grup Krasnoludki i Żabki. W klasach starszych czytały lektury. Skończyliśmy czytać "Kajtkowe Przygody" w klasie III, a zaczęliśmy czytać "Dzieci z Bullebryn" w klasach drugich. Akcja podoba się i czytającym i tym, którzy słuchają.
Święto Niepodległości
Oto jak przedszkolaki i uczniowie klas I-III świętowali Dzień Niepodleglości.
2
Jesienne plony z naszej ziemi ojczystej
- 8
W dniach 6-8 listopada odbyła się wystawa ,, Jesienne plony z naszej ziemi ojczystej,,. Uczniowie klas IV-VIII przygotowali kompozycje z warzyw i owoców uprawianych w naszym ojczystym kraju. Każda klasa przygotowała informacje na temat jednego, wybranego warzywa lub owocu. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Wszyscy mogliśmy poznać i zobaczyć bogactwo naszych rodzimych upraw. Komisja miała problem z wyborem najlepszej kompozycji, ponieważ wszystkie były bardzo ciekawe, różnorodne, zaskakujące w swojej formie, znalazły się nawet figurki zwierząt z warzyw owoców.
Oceniane były następujące kategorie: opis, zgodność z tematem, wrażenie artystyczne, estetyka, różnorodność. Pierwsze miejsce zajęła klasa VIb, drugie miejsce klasa V, trzecie klasa IV. Wszystkim, którzy się zaangażowali serdecznie dziękujemy i zachęcamy do spożywania sezonowych warzyw i owoców z naszej ziemi ojczystej.
Poznajemy zawody - Campus Zawodoznawczy w Zespole Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie.
W czwartek 17 października, korzystając z zaproszenia z okazji Dni Otwartych Zespołu Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie, klasy 7 i 8 wzięły udział w warsztatach zawodoznawczych. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda praca fryzjera, kucharza, fotografa, ślusarza czy mechanika samochodowego, jak uczyć się zawodu i już w szkole średniej - zarabiać pieniądze. Uczestnicy mieli okazję nie tylko obejrzeć pracownię elektryczną, fryzjerską czy krawiecką, ale także przymierzyć się do każdego z tych zawodów i podpytać starszych kolegów o ich doświadczenia. Placówka starała się zachęcić potencjalnych kandydatów kulinarnymi wypiekami czy też możliwością wykonania fryzury. Sądzimy ,że dzięki takim warsztatom uczniom będzie łatwiej podjąć decyzję o wyborze szkoły ponadpodstawowej kończąc niebawem edukacje w naszej podstawówce.
Szkolny Doradca Zawodowy
3
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W dniach 30 września – 4 października uczniowie klas III – VIII naszej szkoły wzięli udział w Światowym Tygodniu Tabliczki Mnożenia. Wydarzenie przebiegało pod hasłem „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Aby przygotować się do egzaminu z tabliczki mnożenia uczniowie przez cały tydzień dekorowali szkołę przykładami z tabliczki, wykonywali tematyczne plakaty , ćwiczyli mnożenie i dzielenie, szkolne patrole odpytywały, a prawidłowe wykonanie działania nagradzano cukierkiem. Ostatniego dnia odbył się finał akcji. Po czujnym okiem koordynatora i komisji egzaminacyjnej odbył się egzamin. Uczniowie mogli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. Za poprawne rozwiązanie uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymywali certyfikat „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Akcja była świetnym przykładem nauki poprzez zabawę. Więcej zdjęć w naszej galerii. K. Dworzyńska , B. Szczepańska
Ślubowanie Pierwszoklasistów
30 października dwadzieścioro siedmioro pierwszoklasistów zostało uroczyście pasowanych na uczniów naszej szkoły. Zanim jednak „pierwszaki” złożyły ślubowanie, musiały wykazać się pewną wiedzą, którą sprawdziła Pani Dyrektor, uczniowie klasy trzeciej oraz rodzice.Poszło im wyśmienicie! Był piękne wiersze i piosenki, upominki i spotkanie w klasach z rodzicami,gdzie czekał słodki poczęstunek.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w naszej galerii.
Lokalny Przegląd Małych Form Teatralnych "Profilaktyka i my"
- 1
31 października 2019r. odbył się IV Lokalny Przegląd Małych Form Teatralnych „Profilaktyka i my”. Organizatorami spotkania byli: Pani Joanna Pyza, pełnomocnik wójta gminy Dolice ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przeciwdziałania przemocy w rodzinie i narkomanii, p. Marek Wejman, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dolicach, oraz p. Anna Bolechowska, nauczycielka j. polskiego w naszej szkole. Celem konkursu było promowanie wśród młodzieży właściwych zachowań z wykorzystaniem form teatralnych, wskazanie atrakcyjności zachowań prozdrowotnych, kształtowanie postawy tolerancji, postaw twórczych, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości, inspirowanie środowiska szkolnego do działań w zakresie zapobiegania uzależnieniom poprzez formy aktywne. Przegląd miał charakter prezentacji i zgodnie z założeniem organizatorów miał dać szansę młodym ludziom oraz osobom dorosłym na wyrażenie tego, co uważają za ważne i warte uwagi oraz pokazać, w jaki sposób postrzegają problem zagrożeń. W tym roku nie miał charakteru konkursowego- organizatorzy pragnęli docenić wkład pracy i zaangażowanie wszystkich zespołów. Uczestnicy przeglądu, czyli uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Dolice oraz dzieci z Przedszkola „Bajkowy Świat” pokazali, jak szerokim pojęciem jest profilaktyka. Prezentowane wiersze i scenki teatralne dotyczyły zdrowego trybu życia, wolnego od używek, jak i zdrowego odżywiania się, a także tolerancji, uprzedzeń i stereotypów.Nagrody ufundowała Profilaktyka Dolice oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Dolicach.
I Regionalny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
5 października br. na terenie Sali Widowiskowo - Sportowej w Przelewicach odbył się I Regionalny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych województwa zachodniopomorskiego w którym to udział wzięli uczniowie naszej szkoły w składzie: Szymon Dzedzej, Maja Kosiorowska, Eliza Milczarek, Kacper Kierylak, Zofia Podlewska oraz Gabrysia Pietrzak. Turniej odbył się w ramach realizacji projektu SPOŁECZNIK - Regionalne Inicjatywy Obywatelskie. Zawodnicy rywalizowali zgodnie z obowiązującym regulaminem Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Sprawdzali swoją wiedzę podczas rozwiązywania testów z wiedzy, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym oraz pokonywali na rowerze tor sprawnościowy. W rywalizacji drużynowej nasza drużyna zajęła VI miejsce.
Zajęcia warsztatowe w ramach programu "Debata"
21 października 2019r. naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe realizowane w ramach programu profilaktycznego "Debata". Program adresowany jest do uczniów klas V-VIII. Celem programu jest uświadomienie młodzieży zagrożeń wynikających z korzystania ze środków psychoaktywnych oraz opóźnienie inicjacji alkoholowej. Realizacja programu oparta jest o metody aktywizujące i służy przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji. Ponadto, dzięki ukazaniu konfliktu "cenione wartości-picie" uświadamia uczestnikom, że używanie substancji psychoaktywnych stoi w sprzeczności z rozwojem miłości, nawiązywaniem głębokich przyjaźni.
Wieczornica patriotyczna „1939 rok – rok pokoju i wojny”
19 września w Gminnym Centrum Kultury w Dolicach i 25 września na auli Szkoły Podstawowej w Dolicach odbyła się uroczystość upamiętniająca 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Spotkanie odbyło się pod hasłem „1939 rok – rok pokoju i wojny”. Zaprezentowano interesujący i wzruszający program artystyczny przygotowany przez uczniów klas VI i VII. Nie zabrakło też oprawy muzycznej, zaprezentowanej przez zespół uczniów szkoły. Uroczystość została wzbogacona wzruszającym wystąpieniem Pani Krystyny Sosnowskiej, która opowiedziała zebranym swoje dziecięce wspomnienia z okresu II wojny światowej.
Wiecej zdjęc w galerii.
Profilaktyka zatruć grzybami.
Prosimy o zapoznanie się ulotką dotyczacą profilaktyki zatruć grzybami
Wieczornica Patriotyczna
Zaproszenie
Szkoła Podstawowej w Dolicach oraz Gminne Centrum Kultury serdecznie zapraszają mieszkańców naszej Gminy na uroczystą Wieczornicę Patriotyczną poświęconą 80 rocznicy agresji Niemiec i ZSRR na Polskę. Spotkanie odbędzie się w piątek, 20 września o godzinie 19 w Gminnym Centrum Kultury przy ulicy Wiejskiej .
Organizatorzy
Akcja pn. "Przerwany marsz ..."
Szkoła Podstawowa w Dolicach przyłącza się do inicjatywy Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP, która wystąpiła z inicjatywą organizacji akcji pn. „Przerwany marsz…”, polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.
Zachęcamy i serdecznie zapraszamy, aby 2 września 2019 r. wspólnie z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi, które mieszkają w danym regionie i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2019/2020.
GRUPA PRZEDSZKOLAKÓW "ŻABKI"
Na zakończenie roku szkolnego 2018/2019 grupa przedszkolaków "Żabki" przygotowała taką oto fotoksiążkę. Postanowiliśmy ją opublikować. "Słownik Niezwyczajny" oraz "Każdy Jest Mistrzem" - rewelacja.
1
Uroczyste zakończenie roku 2018/2019
Relacja fotograficzna z zakończenia roku szkolnego. Pozdrawiamy absolwentów gimnazjalnych i szkoły podstawowej. Zakończyła się era GIMBAZY. Czy dobrze czy źle? Nie wiadomo i nie nam to oceniać. Wszystkim życzymy wspaniałych wakacji!
19
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie