• Ogólnopolski projekt edukacyjny -Alfabet logopedyczny

• ZAŁOZENIA PROJEKTU

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Alfabet Logopedyczny jest dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Koordynatorami projektu w placówkach mogą zostać logopedzi, nauczyciele i wychowawcy.

Projekt jest zgodny z założeniami Podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz wpisuje się w Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024 "Podnoszenie jakości wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin udzielanego w systemie oświaty poprzez rozwijanie współpracy wewnątrz- i międzyszkolnej, a także z podmiotami działającymi w innych sektorach, w tym w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci i wsparcia rodziny".

CELE SZCZEGÓŁOWE PROJEKTU
        -podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego,
        - usprawnianie aparatu oddechowego,
        - poszerzanie słownictwa czynnego i biernego,
        -ćwiczenie umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji
        na wykonywanym zadaniu,
        - rozwijanie słuchu fonematycznego, poczucia rytmu,
        - podnoszenie sprawności w zakresie motoryki,
        - doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej, kształcenie wrażliwości
        słuchowej.

ORANIZATOR
        Organizatorką projektu jest mgr Renata Kolos-Laskowska, nauczycielka w Przedszkolu Niepublicznym Czarodziejska Akademia w Pabianicach.

Patronat honorowy nad projektem - BLIŻEJ PRZEDSZKOLA