W grudniu 2020r. w naszej szkole odbyły się edukacyjne warsztaty z fizyki
i chemii pod patronatem GAZ-SYSTEMU. GAZ-SYSTEM S.A. to strategiczna firma dla
polskiej gospodarki, będąca operatorem gazociągów. W obowiązkach firmy jest między
innymi dbanie o regularny i zgodny z umowami przesył gazu, konserwacja i remonty
sieci gazociągowej, dystrybucja gazu do dalszych podmiotów według zasady równości.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy VI i VIII.
Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowania zjawiskami otaczającego świata,
kształtowanie ciekawości poznawczej, wyrabianie nawyku rozszerzania wiedzy,
kształtowanie postaw rozumowania, uświadomienie roli fizyki i chemii jako naukowej
podstawy współczesnej techniki i technologii.
Przeprowadzono doświadczenia w zakresie działania pompy próżniowej i elektrolizy
w roztworach wodnych. Uczniowie z ciekawością uczestniczyli w zajęciach. Ponadto
otrzymali bardzo ciekawe upominki.
Warsztaty Gaz-System
- 5
Zawody sportowe oddziałów przedszkolnych
Pod koniec listopada w naszej szkole odbyły się Zawody sportowe oddziałów przedszkolnych. Dzieci wzięły udział w 5 konkurencjach. Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom idei zawodów sportowych: rywalizacji, odpowiedzialności za drużynę, dyscypliny, kibicowania itp. Mimo pogodny zawodnicy dali z siebie wszystko a uśmiechy nie znikały z twarzy. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy za udział w zawodach.
1
Andrzejki w ZWP grupa Krasnoludków
Pod koniec listopada w grupie Krasnoludków odbyła się zabawa andrzejkowa. Kultywowanie tradycji i zwyczajów spotkań andrzejkowych jest corocznym elementem działań jesiennych naszego przedszkola. W tym roku ze względu na pandemię odbyły się one bez udziału rodziców. Dzieci w wesoły sposób poznawały obrzędy i wróżby andrzejkowe, brały udział w magicznych zabawach. Wróżyły sobie przyszłość z wosku, losowały z serca czerwonego imię przyszłej sympatii, odgadywały z przedmiotów zawód który będą wykonywały. Zabawa odbywała się przy śpiewach i tańcach piosenek jesiennych. Na koniec przedszkolaki pełne wrażeń zjadły smaczny poczęstunek przygotowany przez mamy.
Był to czas spędzony w miłej i wesołej atmosferze obfitujący w magiczne zabawy.
Zapraszam do galerii
Przeprowadziła i opracowała Joanna Kaczmarek
"Dzieciaki na rowery" - I Gminny Turniej BRD
Kampania ,,19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży
W poniższym linku przesyłamy dodatkowe informacje oraz prace uczniów (wierszyki, plakaty, hasła) wykonane w ramach kampanii ,,19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży".
Światowy Dzień Walki z AIDS
Jak co roku obchodzimy święto walki z AIDS. Istotne jest, aby młode pokolenia wiedziały jakie są przyczyny tej choroby, objawy i skutki. AIDS to nie tylko choroba, która rozwija się w krajach ubogich, ale dotyka cały świat niezależnie od koloru skóry, pochodzenia czy statusu społecznego. W ramach obchodów przeprowadzono pogadanki na ten temat, a w klasach VII i VIII przeprowadzono projekcję filmów edukacyjnych. Uczniowie wykonali ulotki oraz prezentacje multimedialne.
Kampania 19 dni
Nasza szkoła w tym roku została jednym z partnerów Kampanii 19 dni przeciwko krzywdzeniu i przemocy wobec dzieci i młodzieży. Przez ponad pól miesiąca podejmowaliśmy liczne działania uświadamiające dzieciom jak ważne dla nas jest, by wychowywały się w poczuciu bezpieczeństwa.Uczyliśmy dzieci i młodzież, że przemoc jest zła i wszyscy mamy obowiązek na nią reagować. W ramach prowadzonych zajęć rozwijano kompetencje dzieci poprzez naukę rozpoznawania i nazywania emocji, sposobów ich ekspresji.
Uczyliśmy dzieci radzenia sobie z agresją swoją i innych. Prowadziliśmy dyskusje na temat przemocy rówieśniczej, sposobów reagowania na krzywdę swoją i drugiego człowieka. W ramach lekcji wychowawczych omawiano genezę kampanii, zapoznano dzieci z dokumentami określającymi prawa dziecka i prawa człowieka. Przedstawiono zjawisko bullyingu, uzależnień od gier komputerowych. Wpajaliśmy istotę szacunku do drugiego człowieka, uczyliśmy właściwych zachowań względem rówieśników.Dzieci tworzyły plakaty, redagowały wiersze, by razem zbudować świat wolny od przemocy.
W ramach podjętych działań w naszej szkole zorganizowano również Dzień Życzliwości i Pozdrowień, tworzono przez klasy Dekalogi Życzliwego Człowieka, przeprowadzano plebiscyt na najżyczliwszą klasę. Dzieci wykonywały Drzewka Życzliwości.
Podsumowaniem naszych działań było przeprowadzenie konkursu plastycznego inspirowanego słowami Janusza Korczaka pt. ,,Nie ma dzieci są ludzie''.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce - Natalia Stęplowska, kl.2b
II miejsce - Igor Graban, kl.2b
III miejsce - Franciszek Sitkokwski, kl.3a
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Nagrody zostaną wręczone po powrocie do nauki stacjonarnej.
KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2020/2021
Od 19 do 23 października w naszej szkole odbywały się eliminacje konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Udział w nich brali chętni uczniowie z naszej szkoły.
Uczniowie zakwalifikowani do konkursu rejonowego
Geografia
Miklasz Aleksandra, Stasiaczyk Aleksandra
Chemia
--------
Historia
Marcel Żuk, Marcel Kwiatkowski
Język polski
Miklasz Aleksandra, Balcerzak Amelia
Matematyka
Wełpa Maksymilian
Biologia
Miklasz Aleksandra, Kosiorowska Maja
Język angielski
Bujak Aurelia, Maksymilian Wełpa
WOS
Żuk Marcel
Wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wysokich wyników na kolejnym etapie.
KONKURS PLASTYCZNY NIE MA DZIECI, SĄ LUDZIE
Zilustruj jedno wybrane PRAWO CZŁOWIEKA.
Janusz Korczak, wybitny pedagog i przyjaciel dzieci powiedział niegdyś: ,,Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci - są ludzie...''
W dniach 1-19 listopada Szkoła Podstawowa w Dolicach bierze udział w międzynarodowej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. W ramach podejmowanych działań chcemy zaprosić uczennice i uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym.
Dokumenty określające prawa dziecka i prawa człowieka przydatne w tworzeniu prac:
1. Deklaracja Praw Człowieka
2. Deklaracja Praw Dziecka
3. Konwencja o Prawach Dziecka
4. Europejska Konwencja o Wykonywaniu Praw Dzieci
5. Europejska Karta Praw i Obowiązków Rodziców
6. Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka
7. Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej
Regulamin konkursu:
I. Organizatorem szkolnego konkursu plastycznego pt. Nie ma dzieci, są ludzie jest pedagog i psycholog szkolny SP w Dolicach.
II. Cele konkursu:
1. Kształtowanie postawy obywatelskiej oraz świadomości własnych praw.
2. Promowanie uniwersalnych wartości opartych na szacunku, akceptacji i poszanowaniu godności drugiego człowieka.
3. Zdobycie wiedzy z zakresu podstawowych praw człowieka.
4. Pobudzanie kreatywności uczniów i uczennic.
5. Rozbudzanie wyobraźni dzieci i młodzieży.
III. Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs kierowany jest do wszystkich zainteresowanych uczniów i uczennic kl. I-VIII.
2. Pracę wykonujemy samodzielnie.
3. Do konkursu zgłaszamy tylko prace indywidualne.
4. Praca plastyczna ma mieć formę plakatu w formacie A4.
5. Technika pracy jest dowolna.
6. Zdjęcie pracy należy wysłać na adres e-mail: psycholog@spdolice.dlaedu.pl
Po zakończeniu okresu nauki zdalnej i powrocie do szkoły przynosimy prace do gabinetu pedagoga. Będą stałym elementem wystroju szkoły.
7. Zdjęcie pracy konkursowej należy wysłać do 27.11.2020r.
7. Zgłoszenie pracy na konkurs jest tożsame z przekazaniem praw autorskich oraz zgodą na umieszczenie jej na stronie szkoły oraz w mediach społecznościowych w celach edukacyjnych.
8. Informacje dotyczące terminu rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród zostanie przekazana w późniejszym terminie.
9. Zgłoszenie prac na konkurs jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
10. W razie pytań związanych z konkursem prosimy o kontakt :)
Z pozdroweniami,
Michalina Stajnhauzer (psycholog szkolny)
Wioletta Naklicka (pedagog szkolny)
Psycholog szkolny
Michalina Stajnhauzer
Gratulacje dla naszych uczniów. Brawo!!!
Bohaterowie naszych lektur
Od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły. Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursie plastycznym pt. Bohaterowie naszych lektur. Konkurs został zorganizowany w ramach współpracy szkoły z Biblioteką Publiczną w Dolicach. W ubiegłym tygodniu komisja konkursowa oceniła prace. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Wszystkie prace zasługiwały na wyróżnienie. Zwycięzcom i wszystkimuczestnikom gratulujemy dziękujemy.
Sprzątanie świata
Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie świata ”. Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku w Polsce odbywa się w trzeci weekend września. W tym roku przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się do akcji - przygotowywali plakaty, na zajęciach odbywały się pogadanki na temat ochrony środowiska przyrodniczego Ziemi, przygotowali obiekty przyrodnicze z materiałów, przeznaczonych do recyklingu. Część uczniów bardzo się zaangażowała wykonując porządki w najbliższym otoczeniu.
Program dla szkół
Muzyczne pejzaże, czyli dźwięki malowane światłem
28 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach PRGRAMU SPOŁECZNIK "Muzyczne pejzaże, czyli dźwięki malowane światłem". Pokazy świateł w rytm muzyki sprawiły dzieciom wielką frajdę. Były też zabawy taneczne w rytm muzyki i laserowych świetlnych mieczy. Oto namiastka tego wydarzenia.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM -ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W naszej szkole akcja trwała kilka dni. Uczestniczyli w niej uczniowie klas II- VIII. Dzieci rozwiązywały trudne przykłady z tabliczki mnożenia, szyfry, kody, wykonywały plakaty. Ostatniego dnia odbył się egzamin z tabliczki mnożenia, który w poszczególnych klasach przeprowadzili sami uczniowie. Akcja była świetnym przykładem nauki poprzez zabawę.
Bezpiecznie na wsi
W czwartek 17 wwrześnia gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy. We wszystkich klasach odbyły się zajęcia, które poświęcone były bezpieczeństwu dzieci na wsi, ich bezpieczeństwu podczas zabawy oraz zasadom bezpiecznego udziału w pracach rodzinnego gospodarstwa wiejskiego. Dzieci otrzymały również książeczki, gry i inne materiały dotyczące omawianej tematyki.
Warte obejrzenia.
Procedury zapewniania bezpieczeństwa w SZKOLE PODSTAWOWEJ W DOLICACH w związku z wystąpieniem epidemii
Wskazówki i zasady dla rodziców i uczniów
Projekt grantowy pn. "Zdalna Szkoła +”
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie