Dnia 03.12.2021r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego dla klasy 8a i 8b. Gościliśmy Panią Nikolę Chomiszak, która jest lekarzem, ale także byłą uczennicą naszej szkoły. DZIĘKUJEMY za profesjonalne i ciekawie przeprowadzone zajęcia, przybliżające uczniom specyfikę zawodu lekarza.
Doradztwo zawodowe
I Ty możesz zostać świętym Mikołajem
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła organizuje świąteczną zbiórkę żywności dla osób ubogich „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Do dnia 15 grudnia.zbieramy produkty spożywcze w postaci: mąki, kaszy, cukru, konserw, oleju, produktów o dłuższym terminie ważności oraz produktów chemicznych. Przyniesione produkty prosimy dostarczyć na portiernię w szkole przy ulicy Ogrodowej 46. Każdy uczestnik zbiórki otrzyma punkty dodatnie z zachowania. Zbiórkę koordynują Wolontariusze z naszej szkoły.
Kartki na święta
Nasza szkoła przyłączyła się do projektu „WYŚLIJ KARTKĘ NA ŚWIĘTA” w języku niemieckim. Uczniowie wykonali własnoręcznie piękne kartki świąteczne, napisali życzenia i zaadresowali do 25 szkół z różnych regionów Polski. Jest to projekt wymienny, więc z niecierpliwością czekamy na kartki z życzeniami od innych szkół, które umieścimy naszej na gazetce szkolnej.
MIKOŁAJKI 2021
Nowa galeria MIKOŁAJKI 2021 została dodana do albumu fotograficznego
37
A to ci Mikołaj!
Dzień mikołajek, to nie dzień bajek,
Tu wszystko stać prawdziwe się może,
Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja
Możesz być pewny - on Ci pomoże!
Wszystkiego najlepszego dla Naszych kochanych dzieciaków i spełnienia marzeń!
Życzy Rada Rodziców!
I ty możesz zostać Świętym Mikołajem
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła organizuje świąteczną zbiórkę żywności dla osób ubogich „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Do dnia 15 grudnia zbieramy produkty spożywcze w postaci: mąki, kaszy, cukru, konserw, oleju, produktów o dłuższym terminie ważności oraz produktów chemicznych. Przyniesione produkty prosimy dostarczyć na portiernię w szkole przy ulicy Ogrodowej 46. Każdy uczestnik zbiórki otrzyma punkty dodatnie z zachowania. Zbiórkę koordynują Wolontariusze z naszej szkoły.
,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”
Przez 19 pierwszych dni listopada bieżącego roku nasza szkoła brała udział w światowej kampanii ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, której symbolem była pomarańczowa wstążka. W ramach jej realizacji uczniowie uczestniczyli w zajęciach i warsztatach, podczas których rozmawiali na temat praw dzieci, godności, szacunku, bezpieczeństwa i wolności. Omawiali i dyskutowali o problemie przemocy, konsekwencjach oraz sposobach jej zapobiegania.
Odbył się konkurs plastyczny na plakat ,,Stop przemocy”. Wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej pierwsze miejsce zajęła klasa II, drugie miejsce klasa I, trzecie miejsce, klasa IIIb. Uczniowie klas IV-VIII: pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy VIIb Julia Białek, drugie miejsce Adam Głowacki z klasy VIIIa, trzecie miejsce, Kornelia Gzowska z klasy VI. Wyróżniono pracę Mai Jasicy z klasy VI. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie. Wyróżnione prace zostaną nagrodzone.
Wioletta Naklicka, Michalina Stajnhauzer
12
WOJEWÓDZKA OLIMPIADA EKOLOGICZNO - WĘDKARSKA
Tacy spokojni, mało rozmowni, medytujący, lekko przysypiający, a jakoby „Trzej muszkieterowie”. Przygotowali się, uczestniczyli i wygrali drużynowo II miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie Ekologiczno – Wędkarskiej w Szczecinie na Wydziale Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT. Jesteśmy dumni i bardzo gratulujemy.
NASZA REPREZENTACJA;
Igor Bednarski – Klasa 7a
Tomasz Kościński – Klasa 8a
Oskar Babiec – Klasa 5b
Dodatkowo Oskar uzyskał II miejsce indywidualnie. Brawko!!!
Jako szkoła, jesteśmy weteranami tej imprezy i uczestniczymy w olimpiadzie od samego początku. Żadnej nie ominęliśmy. Ciekawe są wykłady pracowników naukowych uczelni oraz prezentacja prac naukowych studentów. Pracownie akwarystyczne zawsze są atrakcyjne, a dodatkowo informacje przekazywane przez ludzi pasjonujących się tematem ichtiologii czasami zapierają dech w piersiach.
18.11.2021r. Wojciech Ukleja
8
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada 2021 r. w Gminnym Centrum Kultury w Dolicach odbyła się wieczornica z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Gminy Dolice.
11 Listopada to dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Listopad jest miesiącem szczególnym dla naszego narodu, który zmagał się z walką o wolność i przywrócenie Polski na mapy świata. Szczególnie w tym miesiącu musimy pielęgnować wartości patriotyczne i poszerzać zainteresowania dzieci i młodzieży poezją patriotyczną opowiadającą o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia dali przykład światu, jak należy bronić wolności i niepodległości.
Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dolicach recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Dzieci i młodzież warsztatów wokalnych i instrumentalnych przy Gminnym Centrum Kultury w Dolicach śpiewali i grali pieśni patriotyczne. Zespół " Kalina" umilał czas pięknymi utworami patriotycznymi, które podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski.
Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Zapraszamy o obejrzenia filmu relacjonującego to wydarzenie;
,,Jesienne plony z naszej ziemi ojczystej”
W dniach 3-6 listopada odbyła się wystawa ,,Jesienne plony z naszej ziemi ojczystej”. Uczniowie klas IV-VIII, wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali swoje stanowiska, na których zaprezentowali bogactwo naszych ogrodów, sadów, pól. Serdecznie gratulujemy wyjątkowej kreatywności!! Wszystkie stanowiska zasłużyły na wyróżnienie i pochwałę. Komisja jednogłośnie stwierdziła, że wszyscy zajmujecie I miejsce! Nagrodą są; punkty w super klasie oraz dzień bez pytania. Jeszcze raz ogromne gratulacje!!!
W. Naklicka, M.Zygadło, K. Dworzyńska7
,,Baca” w naszej szkole.
4 listopada w naszej szkole odbył się koncert profilaktyczny dla klas VI-VIII. Podczas autorskiego programu zatytułowanego: ,,W pułapce złudzeń” Pan Łukasz ,,Baca” Backiel poruszał problemy dotykające dzisiejszą młodzież, omawiał bardzo zróżnicowane tematy dotyczące uzależnień i przemocy, starając się uzmysłowić jak proste i błahe przyczyny mogą prowadzić do fatalnych skutków. Umiejętności oratorskie oraz kunszt muzyczny spowodował bardzo duże zainteresowanie naszych uczniów. Myślą przewodnią koncertu było wskazanie młodzieży pozytywnych stron życia, zadowolenia z odnajdywania pasji, odejścia od uzależnień na rzecz zdrowego stylu życia i uprawiania sportu.
KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2021/2022
Od 18 do 22października w naszej szkole odbywały się eliminacje konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Udział w nich brali chętni uczniowie z naszej szkoły.
Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego:
Geografia - Stasiaczyk Aleksandra
Chemia - --------
Fizyka - --------
Historia - Kwiatkowski Marcel, Stasiaczyk Aleksandra
Język polski - Stasiaczyk Aleksandra, Petelczyc Zuzanna
Matematyka - Moroz Alicja, Petelczyc Zuzanna
Biologia - Stasiaczyk Aleksandra, Kosiorowska Maja
Język angielski - Stasiaczyk Aleksandra, Bocian Wiktoria
WOS - Marcel Kwiatkowski, Pietryszak Maja
Język niemiecki - Kosiorowska Maja
Wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wysokich wyników na kolejnym etapie.
Aleksandra Kuczyńska
Lego Spike Prime w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dolicach.
Chcesz się nauczyć programować?
Zapraszamy na zajęcia z programowania Lego Spike Prime do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dolicach.
Ruszamy z rekrutacją dzieci i młodzieży do udziału w zajęciach. Nabór będzie prowadzony na dwa sposoby:
- Poprzez osobiste spotkanie pracownika Biblioteki w Dolicach z rodzicem/opiekunem prawnym dziecka, które ma brać udział w zajęciach. W tym przypadku pracownik wypełnia formularz elektroniczny zgłoszenia wraz z rodzicem/opiekunem prawnym dziecka, drukuje wersję papierową, którą podpisuje rodzic/opiekun prawny dziecka.
- Poprzez wysłanie do rodzica/opiekuna prawnego dziecka maila z linkiem do formularza elektronicznego. W tym przypadku rodzic/opiekun prawny samodzielnie wypełnia formularz elektroniczny zgłoszenia, drukuje go i dostarcza podpisany formularz zgłoszenia do siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Dolicach.
Zapraszamy dzieci w wieku powyżej 10 lat.
Teatr "KURTYNA" w naszej szkole.
28 października w naszej szkole Teatr Kurtyna zaprezentował przedstawienia profilaktyczne w auli szkolnej w dwóch grupach wiekowych: Współczesną interpretację legendy pt. Jak pokonać smoka??? dla klas I-III oraz spektakl pt. Czas próby przeznaczony dla klas IV-VI.
Przedstawienie dla młodszej grupy to treści profilaktyki zachowań ryzykownych-zapoznanie z podstawowymi zasadami profilaktyki uzależnień, niebezpieczeństwo użycia łatwo dostępnych używek i lekarstw, szkodliwy wpływ alkoholu i papierosów na zdrowie człowieka, edukacja zdrowotna-kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, asertywne sposoby odmawiania,-kształtowanie postaw społecznych- wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, empatia i szacunek dla słabszych, pokora wobec autorytetów.
Przedstawienie dla młodzieży ukazywało zagrożenia związane ze stosowaniem używek (narkotyki, alkohol,nikotyna), zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, wpływ grupy rówieśniczej na zachowanie młodych ludzi,uleganie modzie i obecnie narzucanym trendom, nieumiejętne podejmowanie decyzji w wieku dorastania i brak przewidywania konsekwencji swoich decyzji, niedojrzałość emocjonalna.
Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 15 października 2021 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego nasi zdolni uczniowie zaprezentowali w humorystyczny sposób szkołę, nauczycieli. Wystąpili uczestnicy Koła Teatralnego „Pozytywnie zakręceni” oraz Multimedialnego Koła Teatralnego.
W uroczystości uczestniczyła pani Marta Kęsik, która w imieniu Wójta Gminy Dolice, pana Grzegorza Brochockiego, złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom. Nie zabrakło również pani dyrektor, Aleksandry Kuczyńskiej, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.
Uczestniczki Koła „Zdolne babki” złożyły na ręce pani Aleksandry Kuczyńskiej własnoręcznie wykonany upominek – serce. Każdy nauczyciel i pracownik otrzymał oryginalną kartkę z życzeniami i słodki upominek. Dziewczęta z klas IV-VII zaśpiewały piosenkę o tym uroczystym dniu, przygotowaną przez pana Waldemara Klemenskiego.
Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, w imieniu wszystkich uczniów, złożyli podziękowania Gronu Pedagogicznemu.
Samorząd Uczniowski
WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Dnia 30 września 2021 r. w Szkole Podstawowej w Dolicach odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Zgłosiło się 17 kandydatów z klas IV-VIII.
W wyniku głosowania wyłoniono Radę Samorządu Uczniowskiego. W jej skład weszły osoby z największą liczbą zdobytych głosów:
- Przewodnicząca – Maja Pietryszak
- Zastępca – Filip Biniek
- Sekretarz – Patrycja Fatalska
- Sekcja artystyczna – Laura Gniadek
- Sekcja porządkowa – Marcel Kwiatkowski
Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Monika Zygadło
Wycieczka do Straży Pożarnej
Dnia 12 października dzieci z grupy 0a i 0b wybrały się w odwiedziny do Straży Pożarnej w Dolicach. Na miejscu powitał nas Pan Strażak, który zaprezentował całe wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Dzieci wysłuchały również opowieści o trudnej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Dzieci utrwaliły również numer do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały Panu Strażakowi wręczając własnoręcznie zrobione laurki.
Myślę, więc nie śmiecę
Dnia 17.09.2021r. nasza społeczność szkolna po raz kolejny przystąpiła do udziału w akcji Sprzątania Świata pod hasłem: „Myślę – więc nie śmiecę”. Akcja została przeprowadzona we współpracy
z fundacją „Nasza Ziemia”. Celem działań proekologicznych było: realizowanie kierunków polityki oświatowej państwa odnośnie klimatu i odpowiedzialności za środowisko naturalne, rozwijanie
i kształtowanie świadomości w celu ochrony środowiska naturalnego przed szkodliwym wpływem zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka. W tym celu uczniowie wykonali gazetki
w klasach i na holu szkoły, zrealizowane zostały tematy odnośnie stanu klimatu na godzinach wychowawczych i nie tylko, nauczyciele przeprowadzili pogadanki poparte filmami edukacyjnymi. Ponadto uczniowie podjęli wysiłek wraz z rodzicami sprzątając tereny wokół domów.
Odbyły się również spotkania z pracownikiem Nadleśnictwa Choszczno, Panią Sandrą Michalak, podczas których uczniowie poznali korzyści płynące z ekosystemów leśnych oraz w ramach doradztwa zawodowego poznali zawód leśnika – predyspozycje, niezbędne wykształcenie itp.
Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom Nadleśnictwo Choszczno oraz fundacji „Nasz Ziemia” za wsparcie podczas realizacji powyższych działań.
XI Światowy Tydzień Tabliczki Mnożenia
W dniach od 27 września do 1 października 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Dolicach uczestniczyli w akcji: XI Światowy Tydzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem:Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie przykładów z tabliczki mnożenia, była okazją dla uczniów do nadrobienia tabliczkowych zaległości po wakacjach.Od 27.09.2021 r. trudne przypadki tabliczki mnożenia ćwiczyły z uczniami Patrole Tabliczkowe oraz przypominały liczne plakaty rozmieszczone w szkole. Uczniowie z zainteresowaniem brali udział w różnych formach przygotowujących do egzaminu - grach i zabawach z tabliczką mnożenia na lekcjach z różnych przedmiotów.01.10.2021 r. odbył się w poszczególnych klasach Egzamin z Tabliczki Mnożenia, w którym uczestniczyło 178 uczniów z klas III-VIII szkoły podstawowej. Uczniowie, którzy podali wszystkie poprawne odpowiedzi w tym dniu uzyskali tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gratuluję wszystkim 93 uczniom, którzy bezbłędnie zdali egzamin i zdobyli tytuł MT EXPERT.Zapraszam do aktywnego uczestniczenia w akcji w przyszłym roku szkolnym i życzę jeszcze lepszych wyników na egzaminie! Urszula Piontke
Witamy w szkole!
Archiwum Aktualności