Jak to było w poprzednim roku?

21.04.2024 14:35
      Zapraszamy do obejrzenia filmowego sprawozdania z działalności świetlicy w roku szkolnym 2022/2023:

Swietlica_2022_-2023.mp4

Witajcie w świetlicy !!!

01.10.2023 21:53
      Świetlica w Szkole Podstawowej w Dolicach to miejsce. gdzie dzieci mogą spędzać mile czas, rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Zajęcia organizowane w świetlicy dostosowane są do potrzeb rozwojowych uczniów i pobudzają ich kreatywność.

CELE I ZADANIA ZAJĘĆ WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNYCH W ŚWIETLICY
      Plan  pracy  świetlicy  szkolnej  wynika  z  programu  wychowawczego  szkoły.  Treści  programowe podzielone są na cykle tematyczne. Wychowawcy organizują pracę grup, dostosowując tematykę zajęć do obchodzonych uroczystości i świąt, pór roku oraz do zainteresowań i potrzeb dzieci. Wychowawcy poprzez właściwy  styl  kierowania  grupą,  tworząc  płaszczyzny  udanej  interakcji  i  modelując  różne  sytuacje wychowawcze, stymulują twórczy rozwój dziecka i jego aktywność.  Wykorzystują przy tym wszystkie rodzaje dziecięcej ekspresji. Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych uczą się: planowania pracy, samodzielnego  projektowania,  podejmowania  właściwych  decyzji,  występowania  na  forum,  logicznego myślenia.  Kształcą  uwagę,  pamięć,  koncentrację,  aktywność  psychoruchową  i  sprawność  manualną.  W ciągu całego roku uczniowie otrzymują fachową, systematyczną pomoc w nauce i emocjonalne wsparcie w sytuacjach  trudnych,  problemowych.  Każde  dziecko  jest  objęte  należytą  opieką  i  indywidualnym podejściem  wychowawczym.  Bogata  oferta  zajęć  świetlicowych  oprócz  walorów  wychowawczych  i dydaktycznych ma wartości integracyjne, co przekłada się na klimat i rodzinną atmosferę.