• DON’T BE AFRAID TO SPEAK ENGLISH

• Innowacja ”DON’T BE AFRAID TO SPEAK ENGLISH” (NIE BÓJ SIĘ MÓWIĆ PO ANGIELSKU” będzie realizowana przez grupę uczniów klas V w roku szkolnym 2023/2024. Innowacją objęci zostaną chętni uczniowie,którzy pragną poszerzać swoje znajomości języka angielskiego. Wprowadzenie w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Don’t be afraid to speak English” podyktowane jest chęcią stworzenia uczniom naszej szkoły możliwości nauki języka angielskiego ze szczególnym naciskiem na jego najistotniejszy aspekt – umiejętność sprawnego komunikowania się w języku angielskim. Rozbudzi to w uczniach chęć zgłębiania wiedzy, ciekawość poznania innych języków, motywację do dalszej edukacji a przede wszystkich poprawienie wyników  egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie będą zatem  doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez czytanie literatury dziecięcej w formie tradycyjnych książek w wersji tzw. easy readers (uproszczonych lektur obcojęzycznych), oglądanie kreskówek i filmów w angielskiej wersji językowej, naukę piosenek anglojęzycznych, pisanie listów po angielsku do uczniów, wykorzystanie do nauki fiszek językowych. Pozwoli to dzieciom na kontakt z żywym językiem i przyczyni się bezpośrednio do bogacenia słownictwa oraz polepszenia wymowy. Najważniejszą rzeczą jaką chcę przekazać moim uczniom to, aby nie bały się mówić i używać języka angielskiego w życiu codziennym.

Marta Głowacka